بازرگانی پرشین پیشرانه

پخش لوازم برقی

بازرگانی پرشین پیشرانه

پخش لوازم برقی

چرا ما وقتی غمگین میشویم یک ظرف کامل از بستنی می خوریم؟

یک مطالعه جدید نشان می دهد که احساسات ما می توانند طعم غذا را به طرز متفاوتی درک کنند - و از همه مهمتر، کمتر قادر به ثبت چربی هایی هستند که می خوریم.

 

محققان از دانشگاه وورزبورگ در آلمان نیز دریافتند که زمانی که مردم به خصوص شاد و یا غم انگیز هستند، آنها قادر به تشخیص طعم تلخ، شیرین و ترش هستند.

 

در واقع، پس از تماشای فیلم های احساسی، توانایی شرکت کنندگان در مطالعه برای تشخیص این سلیقه ها 15 درصد افزایش یافت.

آنها از گروه داوطلبان خواسته بودند تا طیف گسترده ای از نوشیدنی های خامه ای حاوی مقادیر مختلف چربی داشته باشند.

قبل از شرکت دادن در مزه، آنها سه کلیپ های ویدئویی متفاوت نشان دادند: یک صحنه شاد، یک صحنه غم انگیز، و دیگری کسل کننده است.

 

افرادی که بسیار احساسی هستند کمتر قادر به تشخیص چربی در غذا هستند. در فیلم Bridget Jones، رنه Zellweger دیده می شود به یک وان بن و جری پس از شکست با دوست پسر خود هیچ غذای چربی را احساس نکرد.

کشف شد که تماشای فیلم خسته کننده هیچ تاثیری بر جوانه های طعم دهنده شرکت کننده نداشت.

با این حال، پس از تماشای فیلم های احساسی، داوطلبان قادر به تشخیص اینکه آیا این نوشیدنی ها دارای چربی زیاد بوده یا نه، کمتر توانستند.

دکتر پل برشلین، همکار نویسنده مطالعه، گفت که او برای کشف احساسات عاطفی شگفت زده شده است به این معنی که افراد کمتر قادر به تشخیص چربی هستند، در حالی که توانایی آنها در درک سایر طعم ها افزایش می یابد.

او توضیح داد که این یافته ها با دیگران سازگاری دارد که به این معنی است که افرادی که از افسردگی رنج می برند قادر به تشخیص سطوح چربی در غذا نیستند.


هنگامی که مردم به خصوص شاد و یا غمگین هستند، آنها 15 درصد توانایی تشخیص طعم تلخ، شیرین و ترش را دارند

هنگامی که مردم به خصوص شاد و یا غمگین هستند، آنها 15 درصد توانایی تشخیص طعم تلخ، شیرین و ترش را دارند

این تحقیق می تواند توضیح دهد چرا این تحقیقات اخیر نشان داده اند که نگرانی های مالی موجب می شود مردم به پوند بروند.

مطالعه ی Watch Watch ها نشان داد که سه چهارم انگلیسی ها نگرانی های خود را در مورد توصیه های رژیم غذایی و رفتارهای ناسالم که موجب افزایش روحیه خود در دوران غم انگیز می شوند، نادیده می گیرند.

در نتیجه، این گزارش ادعا می کند که 18.3 میلیون نفر به علت وضعیت مالی خود به وزن خود رسیده اند.

این تحقیق همچنین نشان می دهد که مردم توسط وسوسه غذاهای ناسالم با قیمت مناسب جذب شده اند - هشت نفر از ده نفر از بریتانیایی ها به دلیل انتخاب غذای ارزان قیمت در انتخاب های سالم، پذیرفته شده اند.

www.persianpishraneh.com